Солени Рафаело топчиња - Reporter.mk

Солени Рафаело топчиња – Reporter.mk

пред 10 месеци

Потребни состојки:

1 парче пилешко бело месо
200 грама фета сирење
2-3 моркови
целер
малку магдонос
1 лажица мајонез
1 лажица кисела павлака
7 маслинки полнети со пиперки
брашно
50 грама кашкавал
200 грама сусам
2 јајца
4 кисели краставички
масло
сол, мелен црн пипер

Начин на подготовка:

Сварете го пилешкото месо. Свареното месо тргнете го на страна, а во водата додадете целер, магдонос, моркови и зачинете со сол и бибер. Оставете зеленчукот да се вари 40 минути. Сомелете ги месото и зеленчукот во блендер или со машина за мелење и истурете ги во подлабок сад. Додадете краставички исечени на коцки и сирење фета. Додадете рендан кашкавал, павлака и мајонез. Земете од смесата, направете плескавици и во средината ставете ги полнетите маслинки, па направете топче. Топчињата валкајте ги во брашно, јајце и сусам. Пржете во загреано масло.

Share

Mega Man Star Force Tribe Episode 21

Website https://aniwatch.pro: Watch Akai Hayate aniwatch Episode 4 watch anime

AnimeFreak: Pale Cocoon anime episode Full online free at https://animefreak.ws anime stream

Website https://animetv.cc: Watch Action Heroine Cheer Fruits animetv Episode 12 animes online

Mobygames: https://www.mobygames.com/user/sheet/userSheetId,830158/

The-dots: https://the-dots.com/users/kiss-anime-1086972

Scroll to Top