Сопруга на украински политичар позира гола за „Плејбој“

Сопруга на украински политичар позира гола за „Плејбој“

пред 8 месеци

Ирина Билоцерковец, сопругата на украинскиот политичар кој е помошник на Виталиј Кличко, позираше за Плејбој откако го загуби едното око во напад на самиот почеток на војната во Украина.

Манекенката и ТВ водителка е заштитно лице на насловната страница на првото издание на Плејбој објавено во таа земја од избувнувањето на војната.

Ирина беше на повеќемесечно лекување и операција откако беше жртва на вооружен напад додека била со своите деца, само три дена по почетокот на руската инвазија на Украина. Оттогаш манекенката е симбол на отпорот, а сега за насловната страница позира во металик бикини со прекриено око на насловната.

Таа за Плејбој откри како се чувствувала кога за првпат се видела во огледало по реконструкција на лицето.

„Ми недостига око, косата ми беше избричена по операцијата. Конци, лузни, рани насекаде… Бев како чудовиштето на Франкенштајн. Вилицата ми пукна како гранче. Немам убаво лицето повеќе, но остатокот од моето тело е убаво“, изјавила таа.

Инаку, таа со месеци се лекуваше во Берлин.

Share
Scroll to Top