Тамара освои прво место на женската „Твинго кап“ во Грција

Тамара освои прво место на женската „Твинго кап“ во Грција

пред 2 години

Поп-пејачката Тамара Тодевска освои прво место на женската Твинго Кап трка  кој се одржа на патеката Серес во Грција. “Победа, адреналин и сонце – прво место на женска трка на Twingo Cup 2022“, вели Тамара.

dobivaj vesti na viber

Веројатно ретко кој знае за оваа страст на поп-пјачката, оти покрај честитките во коментарите блиските и напишаа: Конечно пехар. Да не биде за џабе љбовта за возење од дете. На сите колите им ги земаше, затоа што скашае да возиш“.

Тамара перидов беше актуелна зардаи разводот со сопругот Александар,  со кого се разделија по 7 години брак. Двојката имаат две деца,

Share
Scroll to Top