Тајно се ожени глумецот Џејмс Макавој

Тајно се ожени глумецот Џејмс Макавој

пред 2 години

Шкотскиот актер Џејмс Макавој потврди дека тајно се оженил со Лиза Либерати по три години врска. Двојката се запозна на снимањето на филмот „Поделен“.

Иако во јавноста од поодамна се шпекулираше дека се во брак, Мекавој сега во интервју за „Гардијан“ потврди дека се венчале неодамна.

Ова е втор брак за глумецот кој се прослави со „Икс-мен“. Тој има 11-годишени син со првата сопруга Ен Мари Даф.

Share
Scroll to Top