Триаголници со сирење со готови кори

Триаголници со сирење со готови кори

пред 2 години

Потребни состојки:

dobivaj vesti na viber

1 пакување готови кори
200 мл масло
200 мл кисела вода

За фил:

350гр сирење
3 јајца

Начин на подготовка:

Секоја готова кора одвојте ја и премачкајте ја со четка потопена во масло. Превиткајте ја на пола и на едниот крај ставете од филот од сирење со јајца. Преклопувајте во облик на триаголник. Секој триаголник премачкајте го со кисела вода и извалкајте го во сусам. Во плех на кој сте ставиле хартија за печење, ставете ги триаголниците и печете околу 20 минути на 200 степени. Откако ќе се испечат, оставете ги да се ладат покриени со крпа. Послужете ги со јогурт или кисело млеко.

Share
Scroll to Top