Туристи од Австрија одат на море со велосипеди и мртовечки ковчег

Туристи од Австрија одат на море со велосипеди и мртовечки ковчег

пред 2 години

Фотографија со возило со австриски таблици, на кое се прикачени неколку велосипеди и мртовечки ковчег се појави на социјалните мрежи.

dobivaj vesti na viber

Фотографијата наводно е направена во тунелот Мала Капела на пат кон морето во Хрватска. 

„На крајот на сите ќе ни треба ваков кревет“, „Сеуште ја зимаат пензијата од баба, па ја носат на море“, „Уште еден кревет повеќе“, ова се само дел од коментарите кои се најдоа под фотографијата.

Share
Scroll to Top