Уапсен српскиот учител по глума Мика Алексиќ кој силувал ученички од неговата школа

пред 1 година

Голем скандал ја тресе Србија откако актерката Милена Радуловиќ објави дека режисерот и професор Мирослав Мика Алексиќ ја силувал кога имала 17 години и сега тој е уапсен.

Имено Алексиќ кој е познат режисер, сценарист и учител по глума наводно силувал повеќе ученички од неговата школа и сега се сочува со законот.

Тие го обвинуваат за силување или сексуално вознемиување, објавија српските медиуми.

Алексиќ е познат со децении како расадник за актерски таленти од неговото училиште за глума.

Познатата млада српска актерка Милена Радуловиќ го обвини Алексиќ за сексуално злоставување, додавајќи дека таа не е единствената, туку дека има уште пет девојки, од кои некои се малолетни, кои го пријавиле во полиција за истото дело.

Ова е монструозна мрежа интелигентно составена во највисокиот круг на општеството, уште од најраните години спакувана во најблагородните форми на уметност и религија на човек кој чекор по чекор знае што прави и со претчувство доаѓа до целта“, изјави Милена Радуловиќ во интервју за српски „Блиц“.

Share

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

online anime Attack on Titan Season 3

GoGoAnime Dragon Ball Z (Dub)

watch animes Boruto: Naruto Next Generations

anime websites Hunter x Hunter (2011)

GoGoAnime That Time I Got Reincarnated as a Slime

Scroll to Top