Убедлива победа на Македонија против Финска во квалификациите за ЕП 2022

Убедлива победа на Македонија против Финска во квалификациите за ЕП 2022

пред 1 година

Ракометната репрезентација на Македонија имаше рутинска и убедлива победа против Финска на стартот на квалификациите за ЕП 2022, со резултат 33-24. Гостите беа вистински противник првите петнаесет минути, по што македонските ракометари создадоа предност што рутински ја одржуваа до крајот.

Селекторот Брестовац им даде шанса на сите ракометари да се докажат во репрезентативниот дрес. Кире Лазаров беше најдобар поединец на натпреварот со 11 погодоци, шест постигна Кузмановски, а по четири пати прецизни беа Маџовски и Пешевски.

Македонија во сабота ѝ гостува на Швајцарија во вториот натпревар од новиот циклус квалификации. Пласман на ЕП ќе обезбедат првите две репрезентации од секоја група, како и четирите најдобри третопласирани селекции во квалификацискиот циклус.

Фото: Фејсбук Ракометна федерација на Македонија

Share

sites to watch anime. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

Attack on Titan Season 2 (Dub)

free anime Naruto (Dub)

sites to watch anime My Hero Academia Season 3 (Dub)

AnimeDao Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full

Scroll to Top