Фановите на Џенова со емотивна порака до Пандев по пласманот на ЕП

Фановите на Џенова со емотивна порака до Пандев по пласманот на ЕП

пред 10 месеци

Горан Пандев одамна ги освои срцата на сите Македонци и со начинот на кој го доживеа овој огромен успех, но уште еднаш ги освои срцата и на сите навивачи на клубови во кои настапуваше, пред се на Апенинскиот полуостров.

И тифозите на Џенова испратија емотивна порака до Пандев по пласманот на Македонија на ЕП, притоа нагласувајќи дека жалат само за едно нешто – „што нема да можат по неговото враќање во Италија директно на стадион да го пречекаат и да му честитаат за остварувањето на својот сон“.

„Светски шампион, освојувач на Лига на шампиони, освојувач на Скудето, два италијански Суперкупа, пет трофеи во италијански Куп, шампион на Турција, освојувач на Суперкупот на Турција и петпати играч на годината во Македонија. Ова е Горан Пандев, нашиот Горан Пандев! Не го освојувате сето ова така случајно. Мора да бидете шампион, мора да го сакате овој спорт. Но, да се направи она што го направи последно за националниот тим, на 37 години, пред се морате да бидете човек и маж. Со големо М, човек кој остава се на теренот, кој оди на тренинг со желба на мало дете, кој се става на располагање на тренерот, никогаш нема погрешен збор и секогаш покажува почит. Ние луѓето од Џенова сме горди на тебе, тоа што го носиш нашиот дрес и што го претставуваш грбот на нашиот клуб, а веруваме дека го носиш и во срцето. Жалиме само за едно нешто, тоа што не можеме стоечки да те поздравиме на ‘Луиџи Ферарис’ на следниот домашен меч со Парма. Ќе беше убаво со долг аплауз и овации да се поздрави Гранде Пандев“ – пишуваат во својата порака до најдобриот македонски фудбалер, фановите на Џенова.

Share

My Hero Academia: All Might Rising Episode 2

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animekisa.in: Watch Power Battle Watch Car Season 2 (Dub) animekisa Episode 26 anime stream

4Anime: Cop Craft: Utsukushiki Onna Kishi! Toraware no Yousei wo Oe! anime episode Full online free at https://4anime.biz 4anime app

Letterboxd: https://letterboxd.com/gogoanimebe/

Community aodyo: https://community.aodyo.com/user/animefreakws

Scroll to Top