(Фото) Ана Стојановска се соблече гола и стави зелка на градите

(Фото) Ана Стојановска се соблече гола и стави зелка на градите

пред 2 години

Со зелките на гради, актерката Ана Стојановска, го привлче вниманието на социјалните мрежи, откако објави фотграфија од филмот „Кајмак“ кој го режираше Мило Мачевски.

dobivaj vesti na viber

„Игра со зелки“, напиша таа за сцената од филмот . И секако зелкиве на Ана повлекоа куп коментари како: „Оваа само за сарма е“ или „Зелка и ребра добро одат“ , “Немаш цицки па се тешиш со зелки“….

Оние кои досега го го гледаа „Кајмак“ не останаа рамнодушни на приказната за двете семејства од Скопје. Неодамна беше скопската премира, за која се уште се зборува, а филмот веќе се прикажува низ сите градови во Македонија.

„Кајмак“,  кој е седми филм на Манчевски, е црна комедија или среќна трагедија за две семејства кои се пристојни на почетокот, а среќни на крајот. Филмот е безмилосна критика на малограѓанското лицемерие и величење на индивидуалната слобода. Филмот светската премиера ја имаше минатиот месец на фестивал во Токио

Share
Scroll to Top