(Фото) Дваесет и шест милиони долари вреди луксузната вила на Мадона во Беверли Хилс купена од пејачот Д Викенд

(Фото) Дваесет и шест милиони долари вреди луксузната вила на Мадона во Беверли Хилс купена од пејачот Д Викенд

пред 2 години

Луксузната вила на Мадона во Беверли Хилс вреди околу 26 милиони долари, што во моментов е најскапата недвижнина во оваа населба.

Луксузната вила на Мадона се наоѓа во населбата Хиден Хилс на Беверли Хилс. Во оваа строго чувана оаза својот мир го нашле многу познати личности од сите сфери на јавниот живот.

Таа го купила овој прекрасен објект од пејачот Викенд, но по само една година решила да го продаде. Мадона пренаменила голема штала, која му припаѓала на имотот, во студио за пилатес и играње.

Главната куќа има седум спални соби со сопствено купатило, вклучувајќи го главниот апартман со сопствени двојни плакари, два туша и камена бања, трпезарија со камин и стаклена винарска визба, а има и кујна со двоен остров, домашно кино и музички салон.

Куќата за гости нуди уште две спални соби, две бањи и комплетно опремена кујна.

И дворот е исполнетсо дрва од црвено дрво и бујни тревници.

Во задниот двор има пристап до поранешната гаража, каде што сега има дискотека, базен со солена вода без рабови, спа центар за 10 или повеќе луѓе, надворешна кујна и терен за кошарка со целосна големина.

Share
Scroll to Top