(Фото) Домашна журка за роденденот на дизајнерката Розе Трајчевска

(Фото) Домашна журка за роденденот на дизајнерката Розе Трајчевска

пред 1 година

Модната дизајнерка Розе Трајчевска вчера славеше роденден. Домашна забава со ќерката Стефанија и синот Јаков, и сопругот, музичарот Александар Ристовски – Принц.

„Со славеничката, 52“, напиша познатиот музичар на фотката со роденденската торта што ја објави на „Фејсбук“.

Познатата креаторка и костимограф, долги години и дел од модната сцена во Македонија. Таа кво кариерата крираше костими за бројни театарски претстави, облече многу познати дами, меѓу кои и Калиопи за нејзиниот настап на Евгосонг во Шведска.

Share

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

english dubbed anime AnimeDao DARLING in the FRANXX (Dub)

My Hero Academia

DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 15

animes online AnimeDao Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

Redo of Healer Episode 11

Scroll to Top