(Фото) Иванка Трамп елегантна и тренди пред новогодишните празници

(Фото) Иванка Трамп елегантна и тренди пред новогодишните празници

пред 5 месеци

Ќерката на американскиот претседател, Иванка Трамп, и нејзиниот сопруг, Џеред Кушер, ја посетија Белата куќа за да ги видат празничните декорации. Ова ќе биде последен Божик на семејството Трамп во Белата куќа, а за годинашното украсување, како и за претходните четири години, се погрижи првата дама, Меланија Трамп.

Иванка на својот инстаграм-профил објави неколку фотографии од празничната атмосфера. Но, јавноста се воодушеви од нејзината облека, сребрениот фустан со бордо машна, па доби комплименти за изгледот, дека секогаш знае да се облече со стил. И нејзиниот сопруг беше облечен свечено, со тегет костим со црвена вратоврска.

 

Share

WCOStream dubbed anime: Watch Jujutsu Kaisen (TV) Recap Episode Full

GoGoAnime free anime: My Hero Academia Episode 13

Scroll to Top