(Фото) Кети Пери и Орландо Блум се нови соседи на Хари и Меган, за вилата со поглед на океан потрошиле 14,5 милиони евра

(Фото) Кети Пери и Орландо Блум се нови соседи на Хари и Меган, за вилата со поглед на океан потрошиле 14,5 милиони евра

пред 5 месеци

Пејачката Кети Пери и нејзиниот сопруг глумецот Орландо Блум, ќе им бидат нови соседи на популарната двојка Хари и Меган Маркл. Тие за вилата во Калифорнија потрошиле 14,5 милиони евра, пишуваат американските медиуми.

Пери и Блм во август годинава станаа родители и добија девојче кое го крстија Дејзи Дав. Двојката сега одлучи со малата ќерка да се преселат во нова луксузна вила.

Во нивна близна ќе биде и популарната водителка Елен Деџенерис, пејачката Аријана Гранде и водителката Опра Винфри.

Луксузната вила, која ја купиле Пери и Орландо, 20 години била во сопственост познат бизнисмен Роберт Кидер и она што ја издвојува од другите е влошебниот поглед, од едната страна океанот, а од другата зелените брда.

Исто така во дворот имаат базен, а во внатрешноста куќата е опременета со скапоцен мебел.

 

 

Share

AnimeHeaven anime in heaven: Dragon Ball (Dub) Episode 153

KissAnime watch anime online: High-Rise Invasion (https://kissanimeonline.com/m/dmr8) Episode 12

Scroll to Top