(Фото) Криси Тајген го истетовира името на бебето што го изгуби

(Фото) Криси Тајген го истетовира името на бебето што го изгуби

пред 11 месец

Манекенката Криси Тајген, која пред еден месец го изгуби бебето, на раката го истетовира неговото име – Џек. Таа сликата ја објави на Твитер, а како одговор многу мајки и татковци кои ги изгубиле своите деца, ѝ ги покажаа нивните тетоважи.

Криси го изгуби бебето во 20 недела од бременоста. Таа претходно јавно кажа дека многу крварела и беше примена во болница во Лос Анџелес. Лекарите сепак не успеаја да го спасат плодот, а таа да го доноси до седмиот месец за да може да се породи.

По ова Криси и нејзиниот маж, пејачот Џон Леџенд, објавија слики од најтешките моменти во болницата. Манекенката пред неколу дена објави писмо посветено на неродениот син, во кој раскажа дека таа инсистирала да ја сликаат, за да може засекогаш да се сеќава дури и на најлошиот ден, кога останала без бебето.

(Фото) Криси Тајген и Џон Леџенд го изгубија бебето

 

Share

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animekisa.in: Watch Zoku Owarimonogatari animekisa Episode Full dubbed anime

Website https://wcostream.cc: Watch Shakugan no Shana: Season I (Dub) wcostream Episode 24 watch anime dub

Watch anime online for free at AniWatch anime online

Catchthemes: https://catchthemes.com/support-forum/users/kissanimemx/

About: https://about.me/kissanimemx

Scroll to Top