(Фото) Лејди Гага ме копира, се фали Карлеуша, откако светската пејачката облече стар фустан со лажни долари

(Фото) Лејди Гага ме копира, се фали Карлеуша, откако светската пејачката облече стар фустан со лажни долари

пред 1 недела

Пејачката Лејди Гага ја копирала Jелена Карлеуша. Така барем се фали во јавност српската пејачка, откако Лејди Гага  облече фустан, кој наводно фолк пејачката го носела пред три години. Станува збор за фустан накитен со лажни пари, со кој Карлеуша се појави во него пред три години во Ѕвездите на Гранд.

Карлеуша ја објави фотографијата од Лејди Гага и рече дека пејачката ја копирала. Некои од фановите на Карлеуша и напишаа на Гага дека ако има проблем со стајлингот и со недостиг на идеи, слободно може да ја праша Јелена.

„Оваа Јелена стварно допира до тебе Гага. Ова не е шега. „Фрли ги парите, ем се лажни, ем фустанот ти е копија. Ајде Гаго, си можела и пооригинална идеја да имаш. Имаш пари, имаш планетарна слава, но, немаш идеи како Јелена“, и напишаа тие на Гага.

 

Share

PERSONA5 the Animation (https://kissanime.mx/m/pDO7) Episode 26

AnimeDao: Ad Lib Anime Kenkyuujo anime episode Full online free at https://animedao.nl fruits basket animedao

GoGoAnime: Gravitation: Lyrics of Love (Dub) anime episode 2 online free at https://gogoanime.be anime stream

Cheburashka Arere? Episode 26

Watch The Disappearance of Haruhi Suzumiya Episode Full

Scroll to Top