(Фото) Маријана славеше роденден еден ден порано од Росана

(Фото) Маријана славеше роденден еден ден порано од Росана

пред 4 години

Сестрите близначки Маријана и Росана славеа роденден. Тие наполнија 56 години, а Росана тоа го сподели на социјалните мрежи. Но заради временската разлика, Маријана повеќе од 20 години живее во Австралија прва наполни 56, а денес ѝ е роденденот на Росана.

„На мојата Маријана веќе ѝ е роденден, а мене утре… Временска разлика, а близначки ха, ха, ха“, напиша Росана на својот фејсбук-профил доцна синоќа.

Share
Scroll to Top