(Фото) Сите коли на тајниот агент 007

пред 1 година

Најпознатата филмска приказна, серијалот за агентот 007 беше познат и по тоа што во неговите филмови се појавуваа различни автомобили. Aston Martin направи најмалку половина од автомобилите на Бонд,  но тој возеше и некои други модели.

На 90 годиишна возраст почина славниот шкотски актер Шон Конери. Тој се прослави по улогата на Џејмс Бонд ,а британскиот шпион го глумеше во дури во седум филмови. Неговата актерска кариера траеше со децении, го освои оскарот, две награди Бафта и три Златни глобуси.

Пробивот на Шон Конери дојде со улогата на британскиот таен агент Џејмс Бонд. Тој не сакаше да се посвети на филмска серија, но разбра дека ако филмовите успеат, неговата кариера ќе има голема корист.

Тој го играше познатиот агент 007 во првите пет Бонд филмови: Др. Но (1962), Од Русија со љубов (1963), Голдфингер (1964), Тандербол (1965) и Само двапати живееш (1967) – потоа се појави повторно како Бонд во „Дијамантите се засекогаш“ (1971) и „Никогаш повеќе не кажувај никогаш (1983 година)


Share

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

dubbed anime Dragon Ball Super (Dub)

Fairy Tail

AniWatch The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 10

Attack on Titan Final Season (Dub)

Scroll to Top