(Фото) Стефани Хименез е прогласена за најубава голманка на светот

(Фото) Стефани Хименез е прогласена за најубава голманка на светот

пред 4 месеци

Убавата голманка на мексиканскиот фудбалски клуб  Хуарез, Стефани Хименез е прогласена за најубава голманка на светот.

Дваесет и шест годишната Стефани освен тоа што е успешна пред голот, успешна е и на социјалните мрежи каде ја следат пола милион луѓе. На нејзиниот профил нема само фотографии од теренот, туку и од приватниот живот.

 

 

 

Share

AniWatch anime: Watch The Daily Life of the Immortal King Episode 15

GoGoAnime gogoanime boku no hero academia: Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 4

Scroll to Top