(Фото) Татјана Стојановска му пркоси на стареењето, објави фотки стари 20 години

(Фото) Татјана Стојановска му пркоси на стареењето, објави фотки стари 20 години

пред 1 година

Познатата телевизиска презентерката Татјана Стојановска сподели неколку ретро фотографии од времето кога беше дел од МРТВ, каде ја почна и својата ТВ кариера. По објавата на фотките стари 20 многумина на социјалните мрежи коментираат дека низ годиниве на  променила многу. Тања одамна важи за еден од омилените личности во јавноста, а оние кои ја познаваат велат дека времето да застанало.

Зад камерите, таа е мајка на Матеј кој го има од бракот со фолк пејачот Благоја Грујовски. По разделбата со Благоја со кого е во одлични односи, Тања скоро 10 години е во љубовна врска со Михаил Китаноски.

Share
Scroll to Top