(Фото) „Љубов моја“, романтичен Пандев за роденденот на Надица

(Фото) „Љубов моја“, романтичен Пандев за роденденот на Надица

пред 2 години

Сопругата на фудбалерот Горан Пандев, Надица Аџи-Скерлева, денеска слави роденден. Пандев сподели фотографија од нив двајца, со порака: „Среќен роденден љубов моја“. Капитенот на македонската репрезентација ретко споделува вакви фотографии, па овој пат ги собра симпатиите на јавноста, со комтари дека бил романтичен. Горан и Надица се венчаа во Струмица во 2009 година и имаат три деца, синот Филипо и ќерките Ана и Софија

 

Share
Scroll to Top