(Фото) Ѝ Бјелогрлиќ ја прифати шегата за Брет Пит, па реагираше на Твитер

(Фото) Ѝ Бјелогрлиќ ја прифати шегата за Брет Пит, па реагираше на Твитер

пред 9 месеци


Фотографиите на младоликиот Бред Пит и српскиот актер Драган Бјелогрлиќ и споредбата кој како изгледа  е  хит на социјалните мрежи. Фотката „60 години на Балканот и во Холивуд“ го испровоцира Бјелогрлиќ, па и тој ја прифати шегата. Бјелогрлиќ  колажот со фотографии го сподели на својот Инстаграм профил. „Гледам дека ова е хит„ напиша актерот.

Да потсетиме, Бјелогрлиќ е најпознат како режисер на филмовите „Монтевидео, Бог те видео“, „Монтевидео, видимо се!“ и „Сенки над Балканот“, но и за улогите во серијата „Бољи живот“ и филмот „Семејно богатство“. Неговиот последен успех беше филмот „Тома“, за животот и делото на пејачот Тома Здравковиќ од 2021 година, според кој моментално се снима истоимената серија.

И тој и Бред Пит имаа по 59 години.

 

 


Share
Scroll to Top