(Фото) Џани во љубов со Нели: Фудбалерот првпат сподели фотка со девојката

(Фото) Џани во љубов со Нели: Фудбалерот првпат сподели фотка со девојката

пред 2 години

Фудбалскиот репрезентативец Езѓан Џани Алиоски, веќе подолго време е во љубов со својата девојка Нели. Тој речиси воопшто не зборува за љубовниот живот, ама оне кои го познаваат велат дека е подолго време во љубов со Нели , која е од Швајцарија. Тој објави нивна заедничка фотка на која и честита роднден.

За потестување, Џани важи за еден од милениците на публиката. За неговите шеги на тренинзите и во соблекувалната раскажуваат и фудбалерите и фановите, а и тој често објавува забавни видеа на социјалните мрежи. Неодамна во интревју за „Репортер“ зборуваше за приватниот живот, но  кажа и колку е разочаран што по враќањето од Европско, на скопскиот аеродром не ги пречекал никој.

Share
Scroll to Top