(Фото) Џеф Колби од „Династија“ шармантен и на 64 години

(Фото) Џеф Колби од „Династија“ шармантен и на 64 години

пред 10 месеци

Глумецот Џон Џејмс, кој се прослави со улогата на Џеф Колби во култната серија „Династија“, денес има 64 години. Иако одамна не се занимава со глума, повремено се појавува во јавноста, а дамите велат дека и во седмата деценија е шармантен како и пред четириесет години кога го глумеше ликот на Џеф.

Џон Џејмс на аудицијата за „Династија“ се пријавил за улогата на Стивен Карингтон. Продуцентите тогаш му ја понудиле улогата на Џеф Колби, еден од членовите на непријателското семејство Карингтон. Џон во едно интервју изјави дека со задоволство ја прифатил улогата и дека никогаш не се покајал.

Тој е роден 1956 година во Минеаполис, Минесота и е син на популарниот радио водител Херб Оскар Андерсон. Неговиот брат Херб Андерсон е исто така глумец. Дипломирал на Академијата за драмски уметности во Менхетен. Сепак, најголемата слава му ја донесе улогата во „Династија“. Тој одби да учествува во програмата Dynasty Reunion Special во 2006 година.

„Мислам дека е најдобро да ги оставиме луѓето да нè паметат како што бевме, а не како што сме сега“, рекол тој.

Денес, тој живее во Лос Анџелес со неговата сопруга, поранешната Мис на Австралија, Денис Ковард и нивните две деца, ќерката Лаура и синот Филип. Неговата ќерка победи во America’s Next Top Model во 2012 година. Таа се појави во филмот Hello Ladies.

Џон со ќерката

Share

Website https://animeheaven.pro: Watch Strike the Blood IV animeheaven Episode 12 animeheavenru

AnimeFreak: Promare: Lio-hen (Dub) anime episode Full online free at https://animefreak.ws attack on titan animefreak

Watch anime online for free at AnimeTV all anime tv shows

ANIMEFLIX: Fate/Kaleid Liner Prisma Illya 2Wei Herz! (Dub) anime episode 10 online free at https://animeflix.nl watch anime dub

Linktr: https://linktr.ee/gogoanimelol

Coub: https://coub.com/animeflixnl

Scroll to Top