Френки Муниз по 8-те мозочни удари рече дека не се сеќава на ништо од серијата „Малком во средина“

Френки Муниз по 8-те мозочни удари рече дека не се сеќава на ништо од серијата „Малком во средина“

пред 3 години

Актерот од познатата хумористична серија „Малкон во средина“, Френки Муниз, рече дека имал 8 потреси на мозокот и дека ништо не се сеќавал од снимањето.

„Ако го пребарате моето име, само ќе најдете приказни за тоа како сум го изгубил паметењето или дека умирам од срцев удар“, рече тој во поткастот Steve-O’s Wilde ride.

Актерот рече дека додека се занимавал со спорт и трки, доживеал 8 потреси на мозокот и додал дека како последица на тоа имал и мигрена.

„Често размислував зошто памтењето ми станува сè полошо. Единствената логична причина беше потресите на мозокот. Но, кој може да се сети на секој детаљ во животот. Никој, па ниту јас“, рече Френки.

Тој објасни дека е задоволен од сето она што го постигнал во животот, особено за толку кратко време. Што се однесува до серијата „Малком во средина“, тој објасни дека понекогаш гледал некоја епизода, но не се сеќава на ништо од тоа што го снимал.

„Како да не сум јас на телевизија и тоа малку ме прави тажен“, рече Муниз, кој минатата година со сопругата Пеги Прајс добија син.

Share
Scroll to Top