Фудбалерот Влатко Грозданоски стана татко

Фудбалерот Влатко Грозданоски стана татко

пред 2 години

Поранешниот фудбалер на Вардар, Влатко Грозданоски, денеска вторпат стана татко. Тој на „Фејсбук“ се пофали дека сопругата Христина родила ќерка, која ќе се вика Ива.

„Денес, 18 ноември 2020, вторпат станав татко. Мојата сопруга на свет ја донесе нашата втора ќеркичка Ива. Мила си доби сестричка. Да си жива и здрава, ќерко“, напиша Влатко.

Неговата прва ќерка Мила се роди лани на 36. роденден на фудбалерот. Влатко, кој играше за репрезентацијата на Македонија, и Христина, која е поранешен модел, се во брак од 2016 година.

Share

sunwin tài xỉu sunwin.apk mới nhất sunwin apk

tải sunwin tải sunwin sunwin.apk mới nhất

sunwin

sun win

sunwin web

Scroll to Top