Фудбалерот Ѓорѓе Џонов мора на операција во Турција

Фудбалерот Ѓорѓе Џонов мора на операција во Турција

пред 5 месеци

Поранешниот фудбалер на Силекс, Ѓорѓе Џонов, мора да оди на опереација во Турција. Тој боледува од рак на белите дробови и потребен му е задолжителен медицински третман.

За медицинските трошоци потребни се околу 100.00 евра и голем број фудбалски работници, играчи и клубови апелираат за помош за собирање на средставата за опереација на нивниот коелега и пријател.

„На нашиот, пријател и фудбалски работник му претстои најтешкиот натпревар во животот. Потребни му се 100.000 евра за лекување и престој во Турција. Оваа сума е недостижна за него. Да бидеме хумани и да помогнеме заедно за овој натпревар, што значи живот“, стои во апелот.

 

Share

KissAnime kissanime official: The Misfit of Demon King Academy Episode 13

AnimeTV famous anime tv shows: Watch Black Clover (Dub) Episode 19

Scroll to Top