Хакиран профилот на Аца Лукас

Хакиран профилот на Аца Лукас

пред 1 година

На една од најголемите музички ѕвезди на балканот Александар Вуксановиќ, познат како Аца Лукас, му бил хакиран профилот на неговиот „јутјуб“ канал.

Хакерите кои влегле во неговиот профил, го избришале спотот кој тој го снимил со пејачката Марија Шерифовиќ, „Луда глава балканска“, која беше голем хит на сцената и кој за кратко време имаше преку милиони прегледи.

Благодарение на тимот со кој работел Лукас, пејачот успеал да го врати својот спот, но сите прегледи останале избришани.

Колку песната на Лукас и Шерифовиќ остави трага на публиката, покажува фактот, што истата за само десет часа од повторното објавување на официјалниот „јутјуб“ канал на фолк-пејачот, била прегледана повеќе од десет илјади пати.

Share

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

english anime AniWatch SK8 the Infinity

online anime AniWatch Hunter x Hunter (2011) (Dub)

dubbed anime The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

english dubbed anime AniWatch Komi Can’t Communicate

aniwatcher Redo of Healer

Scroll to Top