Хороскоп за 10 февруари: Лавот измислува причини за незадоволство, тежок ден за водолијата

Хороскоп за 10 февруари: Лавот измислува причини за незадоволство, тежок ден за водолијата

пред 3 години

ОВЕН
Имате многу планови и очекувате брза реализација. За жал, работите не се развиваат со посакуваното темпо. Додека чекате нешто да започне, губите драгоцено време, па пропуштате можности што се побезбедни, а можеби и попрофитабилни од оние што ги замислувавте.

БИК
Свесни сте за вашата ароганција, но таа е посилна од вас. Самоконтролата е неопходна ако сакате да избегнете конфликт со претпоставените, од кои дури и ќе бидете казнети. Не правете им на другите луѓе она што не сакате некој да ви го прави вас.

БЛИЗНАЦИ
Вашата самодоверба и арогантен став полека почнуваат да ја иритираат околината, која веќе некое време има значително трпеливост за се. Ако не го поправите однесувањето, може да доживеете многу непријатна ситуација што ќе ве натера да се чувствувате засрамени.

РАК
Аспектите ви носат прилив на енергија што ви недостасуваше во минатото. За жал, паралелно пристигнуваат нови обврски, кои ќе ја засенат целата убавина на овој период. Пред вас е напорна работа за која нема да ја добиете очекуваната награда.

ЛАВ
Вие измислувате причини за вашето незадоволство. Можеби вашите планови беа премногу амбициозни, па затоа не го гледате делот од успехот што беше постигнат како нешто позитивно. Ако не сте добиле сè, за вас е како да не сте добиле ништо. Не претерувајте.

ДЕВИЦА
Презаситени сте од работа. Иако атмосферата е напната, вашата нетрпеливост може да ја направи ситуацијата уште потешка, не само за вас, туку и за околината. За да избегнете непријатности, мора да одолеете на бројни искушенија и провокации. Не влегувајте во непотребни дискусии.

ВАГА
Пред вас е убава деловна понуда што навистина ја посакувавте, но сега се плашите. Очекувате интензивна поддршка од саканата личност, иако сте свесни дека нема да ви помогне многу. Бидете она што сте, опуштете се и освојте со вашиот шарм.

СКОРПИЈА
Соработниците ви кажуваат што да направите. И покрај тоа што не сте побарале туѓо мислење, полека но сигурно почнувате да правите потези што не се ваши. Не изгледа како да мислите со туѓа глава, па затоа е последен момент да ги промените тие врски.

СТРЕЛЕЦ
Опкружени сте со луѓе кои ги привлекува вашата позитивна енергија. Поради пристојната финансиска состојба, вие сте во можност да организирате забава за нив. Во занес на добро расположение, може да заборавите кои се вашите вистински пријатели.

ЈАРЕЦ
Се чувствувате како некој да се обидува да ви се закани. Победата е можна со голема борба ако истраете. Многумина од вас ќе почувствуваат зголемена напнатост на работа во овој период, што е резултат на промените што се на повидок и над кои немате контрола.

ВОДОЛИЈА
Наједноставните активности, кои, патем, бараат малку напор, денес се изведуваат со голема тешкотија. Не е лошо да размислите за одложување на сè за друг ден, бидејќи грч што не успеете да го надминете ќе произведе грешки што се недозволиви.

РИБИ
Вие се потпирате на други луѓе. Можеби сте премногу уморни, па тоа е вистинската причина за повлекување и предавање на судбината. Работите можат да станат непријатно комплицирани ако не преземете одговорност и ги завршите своите обврски на време, дури и ако е непријатно за вас.

Share
Scroll to Top