Хороскоп за 10 февруари: бикот е романтичен, ракот мисли дека сите се против него

Хороскоп за 15 март: можност за унапредување на работа за лавот, флерт за ракот

пред 12 месеци

Овен
Секој предизвик со кој ќе се соочите денес во исто време ќе ве поттикне да завршите се што сте започнале. Љубов: доколку сте во врска, вашата врска со саканата личност ќе зрачи со нежност и топлина. Работа: не се откажувајте од долгорочните планови. Здравје: забавувајте се и опуштете се.

Бик
Самоиницијативно ќе помогнете некому и не се обесхрабрувајте од неблагодарноста на таа личност. Љубов: во првиот дел од денот ќе биде поволен за љубов. Работа: бидете исклучително одговорни и професионални денес. Здравје: посетете стоматолог.

Близнаци
Ќе поминувате квалитетно време со семејството, но ќе има нешто во вас што ве мачи и ви недостасува. Љубов: хедонист сте во се, па и во љубовта, но денес нема да бидете расположени. Работа: ќе го решите проблемот со одредено застој. Здравје: слаб имунитет.

Рак
Тајни состаноци или тајни приказни но внимавајте кому му верувате и што зборувате некои работи треба да се чуваат за себе. Љубов: можеби некој отворено ви се додворува. Работа: квалитетен ден за сите оние кои се заљубени во својата работа. Здравје: главно добро.

Лав
Имате способност да блеснете. Некои од припадниците на знакот би можеле да добијат пофалба која многу ќе им значи. Љубов: страсна авантура поврзана со бизнисот. Работа: можност за напредување Здравје: проблеми со ‘рбетот и коските воопшто.

Девица
Обидете се да ги отфрлите негативните мисли за да не го расипете расположението за себе и за луѓето околу вас. Љубов: негативна атмосфера во партнерските односи. Работа: немате прекумерна волја за работа. Здравје: бидете внимателни кога ракувате со остри предмети.

Вага
Без разлика дали се работи за романтична или деловна врска, денес останете смирени и не дозволувајте некој да ве притисне. Љубов: се двоумите за некои ситуации. Време е да донесете одлука. Работа: можна нова соработка. Здравје: нервоза.

Шкорпија
Вашите мисли се премногу во минатото. Можеби повторно ќе се грижите за некои грешки што сте ги направиле, а кои се предоцна за да се поправат. Љубов: вашата љубов или врска ќе бидат сериозно тестирани. Работа: ако досегашното искуство дало резултати, не менувајте ништо во работата, дури и ако некој ве поттикнува на тоа. Здравје: земете повеќе течности и витамини.

Стрелец
Вие најдобро знаете што е добро за вас, а што е штетно. Вистинско време е да ги оставите вашите стравови настрана и да го следите патот на разумот. Љубов: притисокот што го чувствувате може да му наштети на вашата врска со партнерот. Работа: интересен ден на работа. Здравје: зголемена нервоза.

Јарец
Ако финансиите ви се проблем, размислете да трошите помалку пари на работи што не ви се потребни. Љубов: чувствувате дека партнерот не ве разбира или дека вашето мислење не му е важно. Работа: ако воопшто е можно, одморете се денес или правете го само она што е потребно. Здравје: проблеми со бубрезите кај постарите лица.

Водолија
Намалете ја тензијата, бидете личноста која ќе ја смири ситуацијата, но не се откажувајте од вашите цели кои сте ги поставиле. Љубов: не сте доволно спонтани и тоа е видливо за оние кои гледаат од страна. Работа: подготвени сте сериозно да работите на некои нови работи. Здравје: ви пречат цигарите и затворените простории.

Риби
Непромислените потези можат да ве доведат во многу лоша позиција. Ќе бидете склони кон екскурзии и авантури. Љубов: признајте си ако не сте подготвени за нешто сериозно. Работа: нервозата на работа може да доведе до конфликт, особено со постар колега. Здравје: проблеми со стомакот.

Share
Scroll to Top