Хороскоп за 18 декември: Многу пари за рибите и љубов за бикот

Хороскоп за 18 декември: Многу пари за рибите и љубов за бикот

пред 5 месеци

ОВЕН

Работа: Прилично сте оптмистички настроени кога е во прашање почеток на соработка со странци. Проблем е што другата страна не е претерано заинтересирана за заеднички проект.

Љубов: Фокусирани сте на работата, а партнерот го занемарувате.

Здравје: Дишните органи се чувствителни.

БИК

Работа: Ситуацијата на работа е стабилна, благодарение на тоа што сте имале сериозен и рационален став кон обврските.

Љубов: Задоволни сте како врската се развива. Не сте свесни дека сте ја идеализирале саканата личност.

Здравје: Се чувствувате одлично.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Надрената личност е презадоволна од вашата работа. Ви дава нови обврски со кои е засилена вашата одговорност.

Љубов: Односот со партнерот е идиличен. Јако ви е важно што добро се разбирате еден со друг.

Здравје: Потребен ви е одмор.

РАК

Работа: Комуникацијата е вашето главно оружје. Сугестивни сте, самоуверени и делувате оптимистички и лесно ги убедувате соработниците во своите идеи.

Љубов: Поради работните обврски, го занемарувате партнерот.

Здравје: Коските се чувствителни.

ЛАВ

Работа: Одличен ден за пат. Меѓу преговарачкиот тим другата страна се наоѓа личност која ви се допаѓа на прв поглед.

Љубов: Ви се допаѓа личност од работа, но не покажувате емоции.

Здравје: Солидно здравје, но ви недостасува кондиција.

ДЕВИЦА

Работа: Ве контактира личност од странство која не ја познавате, и ви нуди соработка. Збунети сте од предлогот.

Љубов: Поранешниот партнер покажува желба за средба. Имате желба да го видите, и се согласувате на состанок.

Здравје: Наклонети сте кон промена на расположението.

ВАГА

Работа: Имате желба за нови предизвици и размислувате која работа би можеле да ја почнете. Парична добивка ви го поправа расположението.

Љубов: Вашите емоции се нестабилни и партнерот не е сигурен во стабилноста на вашиот однос.

Здравје: Проблеми со спиењето.

ШКОРПИЈА

Работа: Чудно ви е што со странските соработници имате одлична соработка, додека со колегите имате проблеми.

Љубов: Ве очеквуа ново познанство, но другата личност делува грубо.

Здарвје: Стабилно здравје.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Уживате на работа. Атмосферата е опуштена, но работна. Нема никакви тешкотии, и одработувате се што сте планирале.

Љубов: Вљубени сте и имате потреба за интензивен тип на врска. На саканата личност тоа и одговара.

Здравје: Одлично се чувствувате.

ЈАРЕЦ

Работа: Задоволни сте од соработката со колегите. Комуникацијата ве инспирира лесно да носите заеднички планови.

Љубов: Емоциите ви работата, и страста. Свесни сте дека врската има огромен потенцијал.

Здравје: Проблеми со хормоните.

ВОДОЛИЈА

Работа: Загрижени сте поради ограничената финансиска ситуација и поради тоа барате дополнителна работа.

Љубов: Шестото сетило ви вели дека партнерот не е искрен. Будно го следите за да видите за што се работи.

Здравје: Солидно здравје.

РИБИ

Работа: Вредни сте, амбициозни сте и натпреварувачки настроени. Вашите резултати се подобри од колегите и поради тоа сте горди. Ви претстои прилив на пари.

Љубов: Преки пријател запознавате личност која остава одличен прв впечаток.

Здравје: Стабилно здравје.

Share

AnimeHeaven black clover anime heaven: Watch Attack on Titan Season 2 Episode 3 (https://animeheaven.pro/m/vmK8/ep-3)

KissAnime death note kissanime: Watch Re:ZERO -Starting Life in Another World- Episode 6 (https://kissanimeonline.com/m/7w7/ep-6)

Scroll to Top