Хороскоп за 2 август: Овните да ги менуваат лошите навики, а близнаците ќе запознаат нова љубов

Хороскоп за 2 август: Овните да ги менуваат лошите навики, а близнаците ќе запознаат нова љубов

пред 3 години

ОВЕН

Работа: Денеска може да имате прилика да потврдите некои нови работни договори кои порано сте ги оствариле.

Љубов: Можно е да постојат неразјаснети околности помеѓу вас и личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Менувајте ги лошите навики.

БИК

Работа: Потребно е да поработите на комуникацијата со работните соработници затоа што некогаш делувате претерано затворено.

Љубов: Ви се допаѓа личноста која не е покажала чувства кон вас.

Здравје: Потребно ви е опуштање.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Бројните обврски се пред вас и многу сте оптоварени со работа. Можно е тоа да ви создава нервоза.

Љубов: Очекувајте познанство со линоста со која би требало да ве спои заеднички пријател или познаник.

Здравје: Минлива главоболка.

РАК

Работа: Денешниот ден е поволен за работа, па може да очекувате дека се што денеска ќе почнете, ќе ви оди од рака.

Љубов: Постои некоја личност од минатото на која и натаму мислите и ви недостасува.

Здравје: Болки во грбот.

ЛАВ

Работа: Можно е некои време да сте го препуштиле главниот збор, но сега сте подготвнени да се подготвени да се вратите на голема врата.

Љубов: Потребно е на саканата личност отворено да и покажете колку ви е важна и колку ви значи.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

ДЕВИЦА

Работа: Немојте да очекувате дека денеска ќе успеете да ги завршите сите обврски кои сте ги имале во план.

Љубов: Време е да направите конкретен договор со саканата личност на тема заедничка иднина.

Здравје: Прилично сте уморни.

ВАГА

Работа: Поволен ден за носење нови одлуки. Смирени сте и од вистинска перспектива гледате на работите.

Љубов: Емотивната ситуација се поправа и односот со саканата личност оди на подобро.

Здравје: Водете сметка околу колената.

ШКОРПИЈА

Работа: Финансиската ситуација ве загрижува во последно време, но сега конечно е подобрена.

Љубов: Тешко ги покажувате своите чувства и саканата личност ви покажува дека тоа и пречи кај вас.

Здравје: Водете сметка околу витамините.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Доколку во текот на денешниот ден не бидете подготвени да донесете некоја конечна одлука, подоцна ќе се каете.

Љубов: Партнерот ве очекува да му покажете какви ви се намерите за иднината.

Здравје: Чувајте се од алергии.

ЈАРЕЦ

Работа: Можно е да сакате да го менувате опкружувањето и работното место повеќе да не ви одговара.

Љубов: Дошло време јасно да дефинирате во кој правец ќе оди вашиот однос со саканата личност.

Здравје: Пад на имунитетот е нагласен.

ВОДОЛИЈА

Работа: Доколку бидете брзоплети, тоа може да ви донесе повеќе штета од корист на ова поле.

Љубов: Имате големи шанси наскоро да остварите квалитетна врска.

Здравје: Срцеви пречки.

РИБИ

Работа: Не сте подготвени да носите важни работни одлуки и оние кои чекаат, почекајте ги да сочекаат уште малку.

Љубов: Неповолен ден за љубовни случувања. Ако имате врска или брак, со саканата личност сте во криза.

Здравје: Избегнувајте тешка храна.

Share
Scroll to Top