Хороскоп за 5 септември: На Водолијата и треба одмор од работа, Ракот се обидува да привлечете нечие емотивно внимание

Хороскоп за 5 септември: На Водолијата и треба одмор од работа, Ракот се обидува да привлечете нечие емотивно внимание

пред 2 години

Овен
Ова е денот кога треба да ги завршите започнатите проекти кои до сега ги одложувавте. Испитајте го своето срце, но почекајте да донесете одлука. Денес би можеле малку да забавите и да одложите некои работи поради фрустрација.

Бик
Некој ќе се сети на грешка што сте ја направиле одамна и ќе ве потсети на неа сега. Можеби ги повторувате грешките? Слушајте го своето срце и ќе знаете дали сте во право. Време е да ги оставите настрана вашите стравови и да тргнете по патот на вербата во себе.

Близнаци
Треба подобро да ги усогласите вашите мисли и чувства. Некои работи кои порано ве задоволуваа, сега ве нервираат. Повнимателно анализирајте ја саканата личност. Не давајте ветувања кои однапред знаете дека нема ни да се трудите да ги исполните.

Рак
Ако се грижите да се разликувате од другите, бидете доволно ефективни и убедливи пред луѓето. Се грижите да привлечете нечие емотивно внимание. Имате лошо чувство за некои соработници.

Лав
Ќе ви биде многу интересен и убав ден, искористете го максимално. Не се разгалувајте сами со негативни мисли за одредени луѓе. Оставете го вашиот емотивен живот настрана некое време и погрешно се справувате со тоа. Во бизнисот, внимавајте што зборувате. Учете од грешките.

Девица
Вашиот мозок ќе работи деноноќно и ќе треба да ја исчистите главата денес пред да донесете одлука. Предадете се на денешницата и уживајте во секој момент! – Сомнежите и несигурноста може целосно да ја уништат идејата за која сте биле подготвени вчера.

Вага
Финансиската ситуација бара целосно ваше внимание, а вие воопшто не сте задоволни од моменталната ситуација. Во еден разговор, можете да дојдете до некое прилично шокантно знаење. Почнаа да ви пречат некои луѓе за кои претходно сте имале убави зборови.

Шкорпија
Обидете се да останете смирени денес и да се концентрирате што е можно повеќе на она што е навистина важно. Сфатете дека можете да избегнете расправии ако разговарате и прибегнете кон компромис. Немојте гордо да ги туркате вашите. Вие сте во самиот епицентар на акцијата и не пропуштајте ништо.

Стрелец
Можни се зголемени трошоци, затоа овие денови бидете повнимателни со парите. Особено не го позајмувајте. Мора да дозволите работите да се развиваат сами од себе. Можна е некоја нова соработка со луѓе кои не се од вашиот град.

Јарец
Денес не би било лошо да се изолирате од другите и да размислувате за работите кои ве исполнуваат и ве прават среќни. Ќе бидете склони кон претерани реакции и непромислени движења. Понекогаш е тешко да им угодите на сите и да бидете во чекор со промените на расположението на другите луѓе.

Водолија
Најдете време да планирате кратко патување или екскурзија. Деновите што следат ќе бараат да бидете одморени и подготвени за некои предизвици. Почекајте поповолен момент за да го направите тоа што го планирате. Ви треба пауза од работа. 

Риби
Не сте доволно убедливи кога одговарате на нечии провокативни прашања. Нешто криете, а стравот од откривање расте. Нема потреба во вас да преовладуваат негативни емоции, но не потценувајте ниту нечии интелектуални способности. Покажете дека има добра волја во вас на работа. 

Share
Scroll to Top