Хороскоп за 7 април: Лавот има важни планови, Шкорпијата сака промена на работното место

Хороскоп за 7 април: Лавот има важни планови, Шкорпијата сака промена на работното место

пред 2 недели

ОВЕН

Можеби ќе направите некоја грешка на деловно поле. Внимавајте брзоплетоста да не ве чини многу. Не ви е лесно да бидете сосема искрени во комуникацијата со партнерот. Проблеми со органите за варење.

БИК

Задоволни сте со она што го постигнавте досега кога станува збор за работата и сметате дека сте стигнале далеку со обѕир на тоа од каде тргнавте. Можеби сте несигурни и партнерот тоа го забележува. Немате здравствени проблеми.

БЛИЗНАЦИ

Важно ви е на работно поле да ги остварите зацртаните цели за да можете да напредувате. Ќе имате можност да се смирите со личноста што ја сакате. Може да се надевате на друга шанса. Посетете нутриционист.

РАК

Можеби не сте посветени на својата работа онака како што сакате да бидете и затоа можни се проблеми на финансиско поле. Ве очекува период во кој ќе имате некои проблеми и на љубовно поле. Добро би ви дошла рекреација.

ЛАВ

Имате важни планови кои во наредниот период сепак ќе успеете да ги остварите, иако постојат луѓе што не веруваат во вас. Саканата личност покажува големо ниво на љубомора кон вас. Поради тоа, настануваат чести кавги. Проблеми со срцето.

ДЕВИЦА

Можеби ќе добиете нова понуда за работа, која може да биде многу добра и корисна за вас. Љубовното поле се поместува во позитивна насока и ќе ви се појави личност со која ќе почнете нова врска. Проверете ја крвната слика.

ВАГА

Важно е да се потрудите за работните обврски ако сакате да оставите добар впечаток кај своите надредени. Не сте задоволни со односот што го имате со саканата личност. Често се расправате и имате големи отежнувања во врската. Проблеми со алергија.

ШКОРПИЈА

Посакувате промена на работното место. Не сте задоволни со ситуацијата и заработката и сметате дека можете повеќе од тоа. Комуникацијата со вашата симпатија од ден на ден станува сѐ подобра и набргу следува врска со неа. Избегнувајте цигари.

СТРЕЛЕЦ

Можеби ќе добиете понуда за работа или заработка што ќе ви биде примамлива. Ве очекуваат добри промени. Можеби размислувате зза прекинување на врската или развод. Проблеми со зголемен притисок.

ЈАРЕЦ

Имате шанса на финансиско поле за голема заработка. Посветени сте на работата и многу сте вредни. Пронајдовте личност што ви покажува дека со вас сака заедничка иднина. Можна е несоница.

ВОДОЛИЈА

Ќе бидете прилично напнати во деловното опкружување и поради тоа ќе имате некои проблеми. Не сте посветени на партнерот и тој ви го забележува тоа. Меѓу вас настапува период на оддалечување. Внимавајте на нервниот систем.

РИБИ

Промена на работното место е пред вас. Потрудете се да бидете мудри кога ќе ја избирате професијата. Љубомората што ја покажувате кон партнерот му пречи, а вие во некои ситуации не можете да се контролирате. Проблеми со забите.

Share

AnimeFreak my hero academia animefreak: Watch The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 8 (https://animefreak.ws/m/Gd3R/ep-8)

GoGoAnime gogoanime 17: Attack on Titan Season 3 Episode 12

Scroll to Top