Цетински со емотивна порака за Тоше на ден пред 13 годишнината од смртта

Цетински со емотивна порака за Тоше на ден пред 13 годишнината од смртта

пред 11 месец

Ден пред тринаесет годишнината од смртта на пејачот Тоше Проески, неговиот пријател и колега од Хрватска, Тони Цетински, сподели емотивна порака на својот Фејсбук профил:

„13 долги години.

Утре некаде околу ова време нè напушти физички, но само физички, брату мој. Не можам да поверувам колку многу и ден-денес ни недостасуваш и колку ни е сè уште тешко што прерано си замина. Животот навистина не е фер ….

Ме прашуваш каде сум и што правам?

На улица, секако, и дождот е одвратен, но твојата насмевка е надеж која на сите толку многу им е потребна во ова денешно чудно и злобно време. Ќе биде сè во ред додека те имаме тебе да нè чуваш со твоето присуство, песни и сите добри и благородни работи што ѝ ги остави на оваа планета. Ти си ангел на добрината.

Знам дека нè чуваш, како што и ти мора да знаеш дека секогаш си во нашите молитви.

Те сака твојот брат.“

 

Share

SK8 the Infinity (https://animeflv.uk/m/3oVM) Episode 12

Website https://animetv.cc: Watch Pokémon The Series: XY animetv Episode 93 2 anime tv

Watch anime online for free at WCOStream wcostream pokemon

TwistMoe Watch english anime Online in HD for FREE

Prsync: http://prsync.com/animefreak/

Degreed: https://degreed.com/profile/gogoanimebe#/collection

Scroll to Top