Шакира ќе настапи во финалето на Копа Америка

Шакира ќе настапи во финалето на Копа Америка

пред 3 дена

Шакира ќе настапи во финалето на Копа Америка во 2024 година, објави највисокото извршно тело во Јужна Америка задолжено за фудбалот (КОНМЕБОЛ). Добитничката на Греми и Латинска Греми ќе настапи за прв пат на ваков настан.

„Шакира е извонредна јужноамериканска ѕвезда која го заслепи целиот свет. Нејзините песни се пеат и танцуваат на секој агол на планетата, нејзината уметност се претвора во глобален феномен кој ги преминува границите и во кој уживаат милиони луѓе“, рече Алехандро Домингез, претседател на КОНМЕБОЛ.

„Сигурни сме дека нејзиниот настап ќе испрати порака за здрава страст за навивање и создавање единство преку спортот“, додаде претседателот.

Финалето на Копа Америка 2024 ќе започне во 20 часот (по локално време) во недела, на 14 јули, на стадионот Хард Рок во Мајами. Се очекуваат повеќе од 54.000 навивачи.

Share
Scroll to Top