Ѓорги и Шенка Колозови, љубов која никогаш не била на прв поглед

Ѓорги и Шенка Колозови, љубов која никогаш не била на прв поглед

пред 5 месеци

Кога и да се спомнат Македонските народни приказни, прво на што ни текнува се Ѓорѓи и Шенка Колозови, најпознатиот македонски актерски пар кој и денес е интересен за јавноста. Ѓорѓи Колозов почина пред 17 години, но и денес на социјалните мрежи неретко некој ќе сподели фотка од времето кога биле млади. Па така и пред некој ден, осамна фотографија од времето кога тие биле дечко и девојка.

И ова беше доволно да се актуелзириа нивната љубовна приказна, која започнала во театарот. Шенка веќе била вработена, а Ѓорѓи малку подоцна. Во една пригода Шенка, раскажала дека нивното запознавање ниту било романтично ниту ексклузивно. Не било ни љубов на љубов на прв поглед. Ама ете, по цела година дружење и излегување со пријателите, само по себе се родила и љубовта меѓу нив двајца.

Таа 17 години веќе е без Колозов. Низ годиниве се навикнала да биде без него иако нема ден, а да не помисли на него. Имаат две ќерки, Катерина и Кристина кои не се занимаваат со нивната професија. Најголем дел од времето, Шенка го минува сега со внуците.

Катерина Колозова
Кристина Колозова

Кристина во своите тинејџерски години толкуваше главна улога во серијата „Случки од животот“, каде нејзиниот татко се појавува како гостин.

Share

Watch One Punch Man 2nd Season Episode 5 at website https://animeplanet.cc gleipnir anime planet

Our Last Crusade or the Rise of a New World Episode 12 at website https://animefreak.ws anime freaks tv

Scroll to Top