(Видео) Мајката на Наташа Беквалац ќе се откаже од ќерка и ако се омажи по четврти пат

Ќерката на Наташа Беквалац напиша писмо до Дедо Мраз, пејачката емотивно сподели на Инстаграм

пред 6 месеци

Во домот на пејачката Наташа Беквалац, новогодишната еуфорија веќе започна, па нејзината ќерка му напиша писмо на Дедо Мраз. Како горда мајка, Беквалац ги сподели новогодишните желби на Катја на социјалната мрежа Инстаграм.

И додека многу деца сакаат играчки, нов телефон и многу други скапи работи, скромната девојка сакала само едно – нови книги за својата библиотека.

„Драг Дедо Мраз, се трудев да бидам добра во текот на годината. Знам дека знаеш дека имам многу играчки, па оваа година сакам да набавам книги, дури има и список: „Златната пеперутка“ – Десанка Максимовиќ“, Вљубена жаба „… Се гледаме наскоро, среќна Нова година – се вели во писмото.

Share
Scroll to Top