Ќе се жени Димса Арсовски: Прстен за Соња на роденденот на портпаролот на ВМРО -ДПМНЕ

пред 11 месец

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски ќе се жени. Веста ја неговата вереница Соња. Денес Арсовски слви роденден, па за него ова бил посебен датум и затоа баш денес ја побарал  Соња за жена.

Пред да се решат за брак тие беа подолго време во врска. Вереницата на  портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ,  Соња Тодорова по потекло е од Струмица, но веќе неколку години живее и работи во Скопје.

Парот е заедно неколку години, а на социјалните мрежи често споделуваат слики од нивните заеднички патувања.

 

Share

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

animeheaven app AnimeHeaven Hunter x Hunter (2011) (Dub)

AnimeHeaven Attack on Titan Episode 23

AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

watch anime Your Name.

Scroll to Top