„Ќе стојат мирно на химната оние кои ни менуваат име, јазик и тие што ги описменивме“ - коментаторите на МТВ откачија по победата на Македонија

(Видео) „Ќе стојат мирно на химната оние кои ни менуваат име, јазик и тие што ги описменивме“ – коментаторите на МТВ откачија по победата на Македонија

пред 5 месеци

Македонските коментатори Тони Стојановски и Горан Стерјов ги освоија симпатиите меѓу македонските фанови, по нивниот завршен коментар по пласанот на Македонија на Европското првенство 2021 година.

„Ќе стојат мирно на нашата химна оние кои сакаат да ни го сменат името, јазикот, оние кои ги описменивме, ке не пречекаат оние кои не не признаваат и ќе видат колку е голема Македонија“, кажа Стојановски на крајот од мечот со Грузија, кој Македонија го доби со 1:0 со погодокот на Пандев.

.

 

 

 

Share

KissAnime kissanime boku no hero: The Rising of the Shield Hero Season 2 Episode 1-Preview

ANIMEFLIX animeflix kimi no na wa: Watch The Promised Neverland Season 2 Episode 7 (https://animeflix.nl/m/PyXN/ep-7)

Scroll to Top