Џеј починал од срцев удар

Џеј починал од срцев удар

пред 10 месеци

рпскиот пејач Џеј Рамадановски, починал од срцев удар, покажале резултатите од обдукцијата на телото. Иако во медиумите се пишуваше и дека пејачот имал корона, тестот за Ковид-19 бил негативен, објавија српските медиуми.

Популарниот пејач, кого го нарекуваа и крал на народната музика, почина на 6 декември, во сон, во својот дом во Белград. Пејачот имаше 56 години. Тој пред три години правеше операција на срце во Виена, па тогаш велеше дека лекарите му забраниле да пие. Неодамна откри и дека заради короната скоро и да не излегува од дома, оти се плаши дека ако се зарази би можел да умре заради својата здравствена состојба.

Џеј ќе биде погребан во петок, 11 декември, во алејата на великанит во Белград. Но, српските медиуми пишуваат дека семејството за сега не може да се договори околу начинот на кој ќе биде погребан, па едни сакаат тоа да биде според муслиманските обреди, а други според

И покрај подготовките сепак има еден проблем, половина семејство е согласно да се погреба пејачот според муслиманските обреди, додека половина сака тоа да биде на православните обичаи.

Share

Aura Battler Dunbine (https://animebee.to/m/wwgm) Episode 49

Watch Wingcle Bear Hamkkehaneun Lomentig Hwaiteudei Episode Full

Website https://animekisa.in: Watch Date A Live animekisa Episode 12 anime online

Website https://gogoanime.be: Watch Boonie Bears: Homeward Journey (Dub) gogoanime Episode Full gogoanime anime list

Greensock: https://greensock.com/profile/99837-kissanimemx/?tab=field_core_pfield_11

Emoneyspace: https://www.emoneyspace.com/gogoanimebe

Scroll to Top