(Видео) Фудбалер даде гол од половина терен во 97 минута од натпреварот

Фудбалерот на Бохум, Милош Пантовиќ, постигна гол од половина терен во 97 минута од натпреварот против Хофенхајм во германското фудбалско првенство. Бохум славеше со 2:0, а херој беше Србинот Пантовиќ, кој му се укажа на крајот да дојде до својот гол првенец во Бундеслигата.

Во финишот голманот на Хофенхајм истрча во шеснаесетникот на противникот каде се изведуваше корнерот, со цел да направи нешто за да го израмнат резултатот, но топката стигна до Пантовиќ, на кого не му беше многу тешко да ја смести во мрежата.

Пантовиќ беше и асистент на првиот гол за неговиот тим, кој го даде Новотни во 66 минута. Интересен момент од натпреварот беше и пеналот за Бохум, кој не успеа да го реализира нивниот голман Мануел Риман во 76 минута.