50 виолини ќе ја свират „Недеља“ на погребот на Џеј

пред 6 месеци

 

Денеска пејачот Џеј Рамадановски ќе биде погребан во алејата на заслужните граѓани по сите муслимански обичаи. Тој почина во неговиот стан од срцев удар и покрај обидот на докторите од брзата помош да го реанимираат. До неговиот вечен дом ќе биде испратен со 50 виолини кои ќе ја свират неговата безвременска песна „Недела“.

 

Share

AnimeDao attack on titan animedao: Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. (https://animedao.nl/m/XWk9) Episode 2

AnimeHeaven dr stone anime heaven: Your Lie in April Episode 22

Scroll to Top