54 медали за македонските кик-боксери на турнир во Белград

54 медали за македонските кик-боксери на турнир во Белград

пред 5 месеци

Македонските кик-боксери освоија 54 медали на меѓународниот кикбокс турнир „Трофеј на Белград“ што се одржа изминатиот викенд. Тие освоија 15 златни, 17 сребрени и 22 бронзени медали. На турнирот учествуваа 269 натпреварувачи од 53 клубови од пет земји: Македонија, Србија, Босна и Херцеговина, Хрватска и Молдавија.

Најуспешен македонски клуб е КБК „Шампион“ – Магнус Тим од Скопје кој освои 11 медали, а членот на овој клуб, Бобан Илиовски, беше прогласен за најдобар борец на ринг и доби златен пехар.

 

Share

Boogiepop Phantom (Dub) (https://4anime.biz/m/D6yY) Episode 12

Ultimate Otaku Teacher (Dub) Episode 24

Cybuster (https://animedao.nl/m/k82J) Episode 26

AnimeFreak: Castlevania (Dub) anime episode 4 online free at https://animefreak.ws animefreak attack on titan

Tetongravity: https://www.tetongravity.com/community/profile/KissAnimemx/

Misterpoll: https://www.misterpoll.com/users/1585120

Scroll to Top