Mик Џегер ѝ подари на девојка му куќа од 2 милиони долари

Mик Џегер ѝ подари на девојка му куќа од 2 милиони долари

пред 6 месеци

Познатиот пејач Мик Џегер и фронтмен на легендарната британска група Rolling Stones, на својата девојка Мелани Хамрик ѝ подарил куќа вредна два милиони долари, пишува магазинот „Пипл“.

Како што открива извор близок до двојката, куќата се наоѓа во Сарасота и Брадентон во Флорида, далеку од градскиот метеж.

 

Мик и Мелани се одлучиле за овој имот откако направиле виртуелна турнеја, а локацијата досега ја немаат посетено.

Share

4Anime anime websites: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 14

AnimeFreak attack on titan animefreak: Watch SK8 the Infinity Episode 6 (https://animefreak.ws/m/OgxJ/ep-6)

Scroll to Top