ВМРО-ДПМНЕ: Цените на основните продукти пораснаа за 20%, а Заев лаже дека сè е во ред

пред 4 месеци

Инфлацијата со најава да расте, цените скокаат, а Заев лаже дека сè е во ред, обвинуваат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

„Цените на основните продукти во последната година дена се зголемени и до 20% при продажба на мало, тоа не треба да го кажат некакви истражувања, тоа го чувствуваат и гледаат граѓаните секој ден“, се посочува во партиската реакција.

Од таму предупредуваат дека, спротивно од Заев за кого, како што велат, сè е розово, гувернерката на НБРМ посочила на можно зголемување на инфлацијата, а производителите предупредуваат на покачувања на цените и до 50% во малопродажба.

„Заев е виновен за ценовната спирала и шок кој нè очекува, и за да се амортизираат ефектите мора итно да се делува“, нагласуваат од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека кога тие биле на власт, во 2007 и 2008 година, успешно се справиле со таква опасност кога цените насекаде во светот скокнале.

Share

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

So I'm a Spider, So What? Episode 19

dubbed anime Black Clover

SK8 the Infinity

gogoanime pro JUJUTSU KAISEN (Dub)

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 22

Scroll to Top