ВМРО-ДПМНЕ: Шверцерска одлука на РКЕ, на еден час пред полициски час бензините поскапени за 3 денари

пред 1 недела

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на одлуката на Регулаторната комисија за енергетика за промената на цените на нафтените деривати.

„Шверцерска одлука на РКЕ, на еден час пред полициски час бензините поскапени за 3 денари.Ова е второ покачување на цените на горивата оваа недела, откако на 5 април беа веќе еднаш покачени. Ова е 4 денари покачување за една недела. Ова е преседан и сигнализира дека власта незнае како да го полни буџетот па удира по народот. Партиската испостава на Заев, која го регулира енергетскиот пазар ги покачи цените на горивата во сред недела, на само еден час пред почеток на полициски час“, стои во писменото соопштение на ВМРО-ДПМНЕ.

Од таму забележуваат дека граѓаните брзаат кон бензинските каде се создаваат колони со возила.

„РКЕ на Заев во пандемија немилосрдно удира по џебот на граѓаните. По покачените акцизи, константното покачување на цените на горивата е уште еден начин за полнење на празниот буџет директно од сиромашните граѓани“, додаваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Share

ANIMEFLIX anime online: Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) (https://animeflix.nl/m/472Y) Episode 26

GoGoAnime gogoanime boku no hero academia: Watch Attack on Titan Season 2 Episode 2 (https://gogoanime.be/m/yEly/ep-2)

Scroll to Top