Алијанса за Албанците: Режимот СДСМ – ДУИ го ослободи кумот на криминалот и корупцијата

пред 2 години

Судството контролирано од режимот СДСМ-ДУИ успеа да триумфира против правдата и граѓаните, велат од Алијанса за Албанците, како реакција на денешното пуштање од затворски притвор на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков.

„Главниот партнер на овој режим, со одлука од Апелациониот суд конечно е пуштен на слобода. Овој ден ќе се памети како најцрниот ден за правдата во земјата“, се навадува во партиската реакција.

Од партијата на Зијадин Села бараат министерот и заменик министерот за правда, Бојан Маричиќ и Агим Нухиу под итно да ги напуштат нивните позиции и да му се придружат на, како што велат, нивниот пропаднат шеф, Зоран Заев.

„Ги уверуваме соучесниците во криминалот и челниците на овој режим дека многу брзо ќе дојде денот и ќе одговараат за секој криминал и неправда кон државата и нејзините граѓани“, порачуваат од Алијанса за Албанците.

Share
Scroll to Top