(Видео) Почна седницата на Советот за безбедност кај Пендаровски

пред 1 месец

Во Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија се одржува 16-та седница на Советот за безбедност.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

На дневен ред на седницата е модифицираниот предлог на француското претседателство со ЕУ за почеток на пристапните преговори на Република Северна Македонија со Европската Унија.

Пкрај членовите на Советот за безбедност, ќе присуствува и заменикот на претседателот на Владата за европски прашања, Бојан Маричиќ соопштија од кабинетот на претседателот.

По средбата се очекува изјава на Пендаровски.

Share

tải sunwin

sunwin

sunwin club tải sunwin apk game bài sunwin

sun win

sunwin

Scroll to Top