(Видео) 461 санкции за неносење маска

пред 3 години

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 461 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

Share
Scroll to Top